KONKURSY PRZYRODNICZE 2022-2023

Konkursy w ramach XII Ogólnopolskiej Nocy Biologów

W styczniu zainteresowani uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach XII Nocy Biologów przez Uniwersytet Śląski w Katowicach:
- uczniowie klas 4 w konkursie „Oszczędzam wodę – żyję lepiej” na pracę plastyczną prezentującą w jaki sposób oszczędzanie wody poprawia jakość życia i w jaki sposób wpływa na przyszłość naszej planety,
- uczniowie klas 5-8 konkurs „Życie pod wodą” na pracę plastyczną prezentującą swoją wizję realizacji Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 14: chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony.

W konkursach wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły.

Nasza uczennica z klasy Vb Łucja Gruszka zajęła III miejsce w tym konkursie.
Wielkie Gratulacje!!

„Przyrodnicze Zakątki Katowic”

W dniu 28.03.2023 będziemy gościć uczestników konkursu miejskiego „Przyrodnicze Zakątki Katowic”. Uczniowie – dwuosobowe drużyny – będą zmagać się z pytaniami konkursowymi związanymi z ochroną środowiska i przyrodą naszego miasta.

Trzymamy kciuki!!

„Geologiczna różnorodność Ziemi”

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie geologiczno-środowiskowym organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny Oddział Górnośląski w Sosnowcu.
- uczniowie klas 4-6 wykonują pracę plastyczną,
- uczniowie klas 7-8 wykonują pracę pisemną – teoretyczną.

Termin do 30.03.2023 – prace zostaną zawiezione w tym dniu przez nauczyciela do Instytutu.

„Mieszkam na Śląsku – zdrowo i ekologicznie”

W dniu 28.04.2023 w SP nr 45 w Katowicach odbędzie się międzyszkolny konkurs adresowany do uczniów klas 5 i 6. Zainteresowani uczniowie – dwuosobowe drużyny – proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela biologii.

Informacje o konkursach są również wywieszone przy sali 202.

Zapraszamy do udziału!!