LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

ROZWIJAMY PASJE SWOICH UCZNIÓW!
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ W INNYM WYMIARZE!
PROMUJEMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który nie tylko urozmaici zajęcia, ale również umożliwi uczniom rozwijanie swoich zainteresowań na lekcjach techniki, ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w czasie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz innych form rozwijania umiejętności.

Zakupiony w ramach programu sprzęt wspomoże młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, kształtowaniu zdolności myślenia matematycznego, poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce, doskonalenia umiejętności manualnych, współdziałania w zespole oraz dbania o  bezpieczeństwo.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała 4 drukarki 3D w zestawie z wielokolorowymi filamentami, mikrokontrolery, roboty Photon, sprzęt do nagrań z profesjonalnym zestawem oświetleniowym, mikrofon kierunkowy, sprzęt oraz kreatywne zestawy klocków LEGO. Do przeprowadzania wirtualnych doświadczeń chemicznych oraz zajęć z geometrii służyć nam będzie Robot EMPIRIUSZ. Pozyskaliśmy profesjonalny sprzęt nagłaśniający, który znajduje się w auli i pracowni muzycznej. Pracownia techniczna została wyposażona w nowe meble, nowoczesny sprzęt AGD, stanowiska do prac technicznych i kulinarnych oraz wiele pomocy do prowadzenia zajęć. Prawdziwym hitem są kreatywne zestawy klocków LEGO, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych.

Nowoczesne technologie wkroczyły do naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się niezwykle ciekawie😊

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO - 01.09.2022

- Klasy 2 - 5 godzina 08.30

- Klasy 6 - 8 godzina 10.00

- Klasy 1 godzina 11.30

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na auli szkolnej, a następnie uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.

Dyrektor ZSP nr 13

STYPENDIUM SZKOLNE 2022/2023

Informacja dla rodziców dotycząca stypendium szkolnego 2022/2023

Wnioski o przyznanie pomocy materialnej dla uczniów (w tym obywateli Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24.02.2022r) o charakterze socjalnym, (tj. stypendium szkolne) na rok szkolny 2022/2023 przyjmowane będą w dniach: od 02.09.2022r. do 15.09.2022 r.

Kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania stypendium wynosi 600 zł netto na jedną osobę w rodzinie.

Wnioski wraz z załącznikami znajdują się:

Przyjmowanie wniosków
Wnioski będą przyjmowane w gabinecie pedagoga:

• poniedziałek 8.00-12.00
  • wtorek 8.00-11.00
  • czwartek 12.30 -16.30
  • piątek 8.00-10.00

UWAGA!
Proszę upewnić się, że dostarczono wszystkie dokumenty (załączniki, oświadczenia, wniosek) oraz podano poprawny numer telefonu rodzica do kontaktu.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego z pedagogami: Julia Pirowska, Magdalena Grześkowiak w godzinach pracy.