REKRUTACJA - INFORMACJA DLA RODZICÓW

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej, szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Katowice na rok szkolny 2023/2024.

Zobacz więcej...

PROGRAM DLA SZKÓŁ - INFORMACJA DLA RODZICÓW

SANEPID - BASEN

 

ŚWIĘTO DRZEWA

Nasza szkoła, podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyła w akcji "Święto Drzewa". Klasy 8a i 8e posadziły sadzonki drzew i krzewów upiększając teren przyszkolny. Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawczyniom tych klas.

Więcej na temat akcji znajdziesz pod tym linkiem...

PROJEKT BohaterON

Nasza szkoła realizowała od września do października projekt "BohaterON w Twojej Szkole" dotyczący rozpowszechniania wiedzy o powstaniu warszawskim i jego bohaterach. Uczniowie wraz z nauczycielami wysyłali życzenia Powstańcom.

Zapraszamy do galerii zdjęć...

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĄTECZNA

Uroczystość Świąteczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 13

Serdecznie zapraszamy na film!!

 

KONSULTACJE 13-14 GRUDNIA

Zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w dniach 13 i 14 grudnia 2022 r. według poniższego harmonogramu.

Harmonogram konsultacji... pobierz.

SZKOLNY WOLONTARIAT - ZBIÓRKA

SZKOLNY WOLONTARIAT - UCZNIOWIE - UCZNIOM

PROGRAM SZCZEPIEŃ PROFILAKTYCZNYCH PRZECIWKO HPV

DZIEŃ TORNISTRA

1 października został ogłoszony „Ogólnopolskim Dniem Tornistra”. Jest to akcja edukacyjna MEN, która inauguruje projekt mający na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków. Temat przeciążonych tornistrów od lat jest podejmowany przez rodziców, uczniów, nauczycieli, lekarzy. Jego waga, odpowiednie dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/.../zalecenia-dotyczace-tornistrow...

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

ROZWIJAMY PASJE SWOICH UCZNIÓW!
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ W INNYM WYMIARZE!
PROMUJEMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i  społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. „Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. „Laboratoria Przyszłości” to przede wszystkim nowoczesny sprzęt, który nie tylko urozmaici zajęcia, ale również umożliwi uczniom rozwijanie swoich zainteresowań na lekcjach techniki, ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, w czasie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz innych form rozwijania umiejętności.

Zakupiony w ramach programu sprzęt wspomoże młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, kształtowaniu zdolności myślenia matematycznego, poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce, doskonalenia umiejętności manualnych, współdziałania w zespole oraz dbania o  bezpieczeństwo.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała 4 drukarki 3D w zestawie z wielokolorowymi filamentami, mikrokontrolery, roboty Photon, sprzęt do nagrań z profesjonalnym zestawem oświetleniowym, mikrofon kierunkowy, sprzęt oraz kreatywne zestawy klocków LEGO. Do przeprowadzania wirtualnych doświadczeń chemicznych oraz zajęć z geometrii służyć nam będzie Robot EMPIRIUSZ. Pozyskaliśmy profesjonalny sprzęt nagłaśniający, który znajduje się w auli i pracowni muzycznej. Pracownia techniczna została wyposażona w nowe meble, nowoczesny sprzęt AGD, stanowiska do prac technicznych i kulinarnych oraz wiele pomocy do prowadzenia zajęć. Prawdziwym hitem są kreatywne zestawy klocków LEGO, zarówno dla klas młodszych, jak i starszych.

Nowoczesne technologie wkroczyły do naszej szkoły. Nowy rok szkolny zapowiada się niezwykle ciekawie😊

https://pl-pl.facebook.com/LaboratoriaPrzyszlosci/