REKRUTACJA DO SZKOŁY PONADPODSTAWOWEJ 2024/2025

Drodzy rodzice i uczniowie poniżej zamieszczamy informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2024/2025.

Prezentacja dotycząca rekrutacji... kliknij, aby zobaczyć więcej

Jak zarejestrować się w systemie Nabór Szkoły ponadpodstawowe VULCAN - porada dla kandydatów samodzielnie zakładających konto... kliknij, aby zobaczyć więcej

Oferta dedykowana uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi... kliknij, aby zobaczyć więcej

 

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA P/HPV

Bezpłatne szczepienia p/HPV – szczepienie, które chroni przed rakiem


Szanowni Rodzice!
Szczepienia przeciw wirusowi HPV zapobiegają rakowi szyjki macicy oraz innym nowotworom, które może powodować wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), w tym rakowi odbytu, sromu, pochwy, jamy ustnej czy gardła. Od 2023 roku szczepienia p/HPV są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Zachęcamy do korzystania z tej prostej i skutecznej metody ochrony przed nowotworami. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dot. możliwości skorzystania z bezpłatnych szczepień.

Informacja HPV... kliknij, aby zobaczyć więcej.

Prezentacja dla rodziców - Co to jest wirus HPV?... kliknij, aby zobaczyć więcej.

 

DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji wychowankowie naszych oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w cyklu zajęć dotyczących higieny osobistej, zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. A wszystko to pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo!”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

 

KONSULTACJE 16 - 17 KWIECIEŃ

Zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w dniach 16 i 17 kwietnia 2024 r. według poniższego harmonogramu.

Harmonogram konsultacji... pobierz.

DZIEŃ OTWARTY ZSP NR 13

DNI OTWARTE 2024 W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH

KOMENDA GŁÓWNA POLICJI - INFORMACJA

 

SZKOLNY KLUB GIER PLANSZOWYCH

Zapraszamy uczniów klas 6-8 na spotkania z gramy planszowymi. W marcu spotkania Szkolnego Klub Gier Planszowych odbędą się 7 i 14 marca.

BEZPIECZNE FERIE

 

 

 

ZIMA W KATOWICACH

Zima w Katowicach nie musi być nudna, dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach ma przyjemność zaprosić uczniów i nie tylko, na cykl imprez pn. "MOSIROWA FERIADA" w ramach rozpoczynających się już niebawem ferii.

MIKOŁAJKOWE WSPOMNIENIE

Świąteczne życzenia od Świętego Mikołaja...

Nauczyciele - dzieciom :)

KONSULTACJE - GRUDZIEŃ

Zapraszamy Państwa serdecznie na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w dniach 19 i 20 grudnia 2023 r. według poniższego harmonogramu.

Harmonogram konsultacji... pobierz.

ZASADY PARKOWANIA W KATOWICACH

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że od 1 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe zasady parkowania w Katowicach. Polegają one m.in. na rozszerzeniu strefy płatnego parkowania, wyodrębnieniu Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania i wprowadzeniu korzystnych dla mieszkańców abonamentów. Zmieni się nie tylko granica strefy, ale także wysokość opłat, sposób zakupu abonamentów i uiszczania opłat oraz sposób weryfikacji zapłaty za postój przez kierowców. 

Zmiany będą miały wpływ na wszystkich Państwa mieszkających w Katowicach oraz dojeżdżających z innych miast. 

Informacje na temat zmian są dostępne w załączonym materiale oraz na stronie internetowej parkowanie.katowice.eu.

Bardzo Państwa prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami w celu uniknięcia kar za zaparkowanie bez opłaty.

BOHATERON

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Klasy 4-8 realizowały z nauczycielami specjalne scenariusze zajęć . Uczniowie klas 7 i 8 zamieszczali życzenia i podziękowania dla Powstańców na stronie: wpis.dumnizpowstancow.pl.

OBIADY I SPOSÓB ZAMAWIANIA

Szanowni Państwo,

Od 1 grudnia 2024 (piątek) posiłki będą już przygotowywane na miejscu w placówce.

Wprowadzamy nowy system zamawiania posiłków „zamowposilek.pl”. Dotychczasowe deklaracje (karta zapisu na obiady) zostają unieważnione z dniem 1 grudnia. Prosimy wszystkich zainteresowanych obiadami w grudniu i dotychczasowo korzystających o rejestrację w nowym systemie do 29 listopada do godziny 12:00. Osoby mające dofinansowanie do posiłków nie logują się do systemu tylko obowiązkowo dostarczają decyzję (kto jeszcze w tym roku szkolnym nie doniósł dokumentu jest proszony o pilne dostarczenie pisma).

Więcej szczegółów tutaj... kliknij i zobacz więcej.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Rzucenie palenia nie jest łatwe. Ważna jest Twoja decyzja i dobry plan.

Motywacja. Zapisz wszystkie miłe rzeczy, których spodziewasz się doświadczyć jak już będziesz wolny od nałogu. Skup się na pozytywnych aspektach.
Wsparcie. Uzależnienie od nikotyny jest chorobą, możesz sięgnąć po pomoc leków oraz specjalistów. Możesz wybierać spośród leków dostępnych w aptece bez recepty od lekarza.
Nie zrażaj się. Pamiętaj, że uzależnienie od nikotyny to choroba przewlekła i nawracająca. Nawet jeśli zdarzy Ci się „wpadka” i zapalisz papierosa, nie traktuj tego jako porażki.

Zwróć się po pomoc:

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym:

tel. 801 108 108 lub 22 211 80 15, pon.-pt. 9.00-21.00, sob. 9.00-15.00

www.jakrzucicpalenie.pl

#sanepidkatowice #ŚwiatowyDzieńRzucaniaPalenia #rzućpalenie #nikotynizm #uzależnienie #profilaktykapaleniatytoniu

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zebrania rodziców odbędą się w dniach 14 – 15 listopada 2023 r. o godzinie 17.00 według poniższego harmonogramu:

Harmonogram zebrań

BIEG PO ZDROWIE

30 listopada w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie i uczennice wzięli udział w Biegu po zdrowie! Akcja realizowana była w ramach programu Wojewódzkiej Stacji Epidemiologicznej w Katowicach. Postanowiliśmy ją rozszerzyć, biegali nie tylko uczniowie klas czwartych, ale całe grono klas starszych. Wspaniały doping, niesamowita atmosfera i uczciwa rywalizacja - to najlepsze podsumowanie tego poniedziałku. Nie zapominamy też o nagrodach - zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a każdy uczeń - symbol zdrowia i witalności - soczyste jabłuszko. Dziękujemy Radzie Rodziców i UKS Sprint Katowice za nagrody, nauczycielom wychowania fizycznego za rozruszanie naszych uczniów.

INFORMACJA - GRYPA

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

4 października 2023r. w naszej szkole zostaną przeprowadzone wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego.