mail

NAUCZANIE ZINTEGROWANE
KLASY I - III oraz ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

NAJLEPSI ZNAWCY EKOLOGII

13 maja 2015 r. dwóch reprezentantów naszych oddziałów przedszkolnych tj. Mateusz Stodułka (z gr. „Pszczółki”) oraz Mateusz Kuźnik (z gr. „Biedronki”) uczestniczyło w regionalnym konkursie ekologicznym pod hasłem „X Olimpiada w Ekolandii”. Chłopcy musieli wykonać różnorodne zadania, będące niezłym sprawdzianem ich wiedzy oraz umiejętności z zakresu ochrony przyrody. Spośród wszystkich małych uczestników ekologicznego turnieju, nasi przedszkolacy okazali się być… najlepsi!!! Zajęli I miejsce.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych takich sukcesów!

mgr Aleksandra Dziubek
mgr Elżbieta Kreme

DRUGIE MIEJSCE NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW!

Dnia 21 kwietnia 2015 r. w MDK Katowice-Giszowiec odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Muzyczny pt. „Piosenka Ekologiczna”, orgaznizowany przez ww. instytucję oraz Miejskie Przedszkole Nr 64 w Katowicach. Nasze oddziały przedszkolne reprezentował zespół w składzie: Amelia Kuras (z gr. Pszczółki) oraz Kornelia Fąfera, Emilia Krysztoforska, Wiktoria Zach (z gr. Biedronki). Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Ratujmy Ziemię” autorstwa p. Basi Kłosek.

Swoimi głosami oraz układem choreograficznym urzekły komisję
i zdobyły II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dziękujemy również nauczycielkom,

które przygotowały dziewczynki do konkursu, w szczególności p. Kłosek.

mgr Aleksandra Dziubek

SUKCESY UCZNIÓW KLAS INTEGRACYJNYCH

Dnia 18 marca 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla Uczniów Klas Integracyjnych. Laureatami zostali:
 Damian Piekorz z IIa, Izabela Kozioł z IIa oraz Paweł Przybyła z Ia.

W IX edycji Konkursu Recytatorskiego Dla Dzieci Katowickich Szkół Integracyjnych „Wierszykarnia…” Wiersze znane i nieznane lub przez Ciebie napisane” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach wzięli udział  wymienieni wyżej uczniowie klasy drugiej. Damian Piekorz zdobył II miejsce za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Hipopotam”.

Uczniowie klas integracyjnych wykonali również prace na międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Wierszykarnia” zorganizowany przez SP11. Wyróżnienie otrzymała Julia Pawlik z klasy II a za ilustrację do wiersza Juliana Tuwima pt. „Spóźniony Słowik”. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wernisażu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach przy ul. Grzyśki 19.

Damian odbiera nagrodę za recytację wiersza pt. „Hipopotam”.

Damian i Iza w oczekiwaniu na wyniki konkursu recytatorskiego „Wierszykarnia”.

NIECODZIENNE SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM
CENTRUM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO

Niedawno w naszym przedszkolu gościliśmy p. Agnieszkę, która na co dzień pracuje w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Podczas tego niezwykłego spotkania „Biedronki” oraz „Pszczółki” przypomniały sobie, jakie są służby ratunkowe, jaka jest ich rola oraz jakie są podstawowe numery alarmowe. Dowiedziały się także, jakie informacje należy przekazywać służbom ratowniczym, by uzyskać jak najszybszą pomoc z ich strony.

Dzieci poznały także mechanizm funkcjonowania systemu powiadamiania ratunkowego, usprawniający udzielanie pomocy poszkodowanym. Przekonały się też, że pod numery 112, 999, 998 czy 997 nie można dzwonić ani dla zabawy, ani dla żartu, tylko wtedy, gdy istnieje realne zagrożenie.

PANI AGNIESZCZE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POŚWIĘCONY CZAS

ORAZ ZA WSZYSTKIE WAŻNE INFORMACJE, KTÓRYMI SIĘ Z NAMI PODZIELIŁA!

WIELKANOCNE WARSZTATY  W GCK

27 marca 2015 r. nasze przedszkolne „Biedroneczki” uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach plastycznych pt. „Polskie tradycje świąteczne”, zorganizowanych przez Giszowieckie Centrum Kultury.

Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie, jakie są podstawowe polskie zwyczaje związane z Wielkanocą. Mogły również wykonać ciekawe prace plastyczno-techniczne: wielkanocnego baranka oraz kolorową pisankę.

Organizatorom (p. Iwonie, p. Agnieszce oraz p. Ani) serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz za przeprowadzenie ciekawych zajęć!

#poczatek