mail

programy i projekty

współpraca z zagranicą

BIBLIOTEKA 2016/2017

Biblioteka szkolna jest czynna codziennie:

od poniedziałku do czwartku od godziny 7:30 do 15:30,

w piątek 7:30 - 15:00.

Pomocą i radą służą panie: mgr Małgorzata Dropia i mgr Aleksandra Pacyna.

Nasz księgozbiór liczy obecnie ponad 15 tys. woluminów i prawie 7 tys. podręczników, które wypożyczamy uczniom kl. 1-5. Podstawą naszego zbioru są lektury, ale również posiadamy sporo nowości, w tym książki przygodowe, obyczajowe, serie wydawnicze, bajki i wierszyki dla najmłodszych czytelników. Nasz księgozbiór jest co roku wzbogacany o nowe zakupy, a także poprzez  dary naszych czytelników.

W bibliotece odbywa się wiele konkursów ,akcji i imprez czytelniczych. Tradycyjnie we wrześniu zachęcamy całą społeczność szkolną do obchodów Światowego Dnia Głośnego Czytania.

Cyklicznie spotykamy się z przedszkolakami naszych oddziałów, zapraszamy również grupy z sąsiednich placówek (między innymi: wspólne malowanie postaci z bajek czy Światowy Dzień Pluszowego Misia).

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zachęcamy wszystkie oddziały klasowe do włączenia się w obchody.  Czytelnicy uczestniczą  w wielu konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę, a także  przygotowujemy się i bierzemy udział ze (świetnymi wynikami)  w konkursach międzyszkolnych. Nasi uczniowie uczestniczą w kolejnych edycjach Wielkiej Ligi Czytelników, która jest już  Ogólnopolskim Konkursem dla uczniów kl. 1- 3 i 4-6. (więcej informacji o terminach, etapach konkursu na stronie www.wielkaliga.pl lub w bibliotece). Członkowie Koła Bibliotecznego aktywnie włączają się w akcje organizowane przez bibliotekę – np. andrzejkowe wróżby, wtorkowe czytanie dla młodszych czytelników, opracowują konkursy, przygotowują ogłoszenia o imprezach, pomagają w „akcji podręcznik”.

Dla młodszych czytelników w bibliotece odbyła się Noc Bibliotek, która na stałe już zagości w kalendarzu imprez propagujących i rozwijających czytelnictwo.

Biblioteka jako centrum informacyjne posiada bogaty zbiór audiowizualny, wykorzystywany przez nauczycieli na lekcjach.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW