strona główna

 

mail

dokumenty

biuletyn informacji publicznej

 

ORGANIZACJA

historia

patron

dyrekcja

nauczyciele

organizacja

samorząd

pedagog, psycholog, logopeda

rada rodziców

oferta zielonej szkoły

nauczanie zintegrowane

o autorach

 

Z ŻYCIA SZKOŁY 

imprezy szkolne

zajęcia pozalekcyjne

szczególne osiągnięcia

biblioteka

świetlica

stołówka

programy i projekty

współpraca z zagranicą

 

 

 

IMPREZY SZKOLNE, AKCJE
w r.szk.2014/2015

 

30
MARCA

ŚWIĘTO SZKOŁY 2015

„Szumią wiekowe lipy, nucą strzeliste topole…”

 Słowa hymnu szkolnego rozbrzmiały podczas wyjątkowej uroczystości. Jakiej? Już wyjaśniam. Jak co roku, przełom  lutego i marca to czas, kiedy świętuje nie kto inny tylko… szkoła. Ta rozbieżność dat nie jest przypadkowa, bo jak wszyscy zapewne pamiętają nasz patron – Fryderyk Chopin - kompozytor i pianista polski, urodził się 1 marca 1810 r. (według oświadczeń samego artysty i jego rodziny) lub 22 lutego (według metryki chrztu, sporządzonej kilka tygodni po urodzeniu).

W tym roku przedstawiciele wszystkich klas piątych przygotowali ciekawą inscenizację przypominającą sylwetkę Fryderyka Chopina oraz sceny z jego życia. Nad  całością występów czuwały panie polonistki: Agnieszka Rychlińska oraz Jolanta Malcher – wychowawczynie klas 5e i 5b. Przepiękną dekorację stworzyła nauczycielka plastyki -  pani Agnieszka Makowska, przy współudziale swojej praktykantki, która wykonała projekt i część scenografii. Oczywiście przy takiej uroczystości i takim patronie nie mogło zabraknąć pięknej muzyki. O oprawę muzyczną zatroszczyła się jedna z nauczycielek muzyki -  pani Mirella Gwóźdź.

mgr Katrzyna Cyba-Lisowska

 

27
LUTEGO

RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET!!!!

 W minionym miesiącu niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).  Nie wszyscy wiedzą  jednak o co chodzi… Warto więc dowiedzieć co nieco o tej inicjatywie.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Celem tej akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

DBI ma za zadanie propagować działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, ale też ma zaznajomić rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie. DBI ma też nagłośnić tematykę dotyczącą bezpieczeństwa online.  

W roku 2015 DBI obchodzony był 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.

Wszystkie podjęte w naszej szkole działania miały bardzo ważne zadanie do zrealizowania – otóż miały pokazać, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.  Nauczyciele, którzy aktywnie włączyli się w kampanię pokazywali uczniom, że każdy ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Odbyło się szereg zajęć edukacyjnych, np. w ramach lekcji komputerowych, gdzie uczniowie mogli obejrzeć specjalnie przygotowane filmiki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, zorganizowano również kampanie informacyjne. Ponadto dzieci wykonały gazetki tematyczne oraz  wzięły udział w konkursie „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podsumowaniem wszystkich działań był apel, o którym więcej można przeczytać poniżej.

Część informacji zaczerpnięto ze strony: http://www.saferinternet.pl/pl/co-to-jest-dbi/113-dbi/artykuly-dbi-na-header/3974-co-to-jest-dbi-2

 

 mgr Katarzyna Cyba – Lisowska

 

PODSUMOWANIE AKCJI
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2015

Dnia 26 lutego 2015r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie akcji „RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET”. W realizację projektu mieli możliwość włączyć się wszyscy chętni uczniowie, którzy poszczególne zadania realizowali pod kierunkiem pań: Danuty Ziemińskiej, Barbary Dej, Anny Łątki, Elżbiety Białek, Anny Szymczyk, Aleksandry Dziubek i Magdaleny Buchty.

Podczas apelu podsumowującego działania uczniów oraz koordynatorów projektu mogliśmy podziwiać najlepsze, najbardziej wymowne prace pt. „RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET”, wykonane w programie Paint przez dzieci z klas IV-VI bądź sporządzone ręcznie przez uczniów klas I-III.

W trakcie imprezy miała miejsce prezentacja multimedialna wybranych prac wykonanych przez dzieci w ramach projektu, ponadto pokazany został sam proces tworzenia tychże dzieł.

Uczniowie, których prace spotkały się z największym uznaniem społeczności szkolnej, otrzymali nagrody, dyplomy i wyróżnienia.

Uwieńczeniem akcji było przedstawienie w wykonaniu uczniów klas integracyjnych 3a i 4a pod opieką pań Anny Łątki, Elżbiety Białek, Anny Szymczyk. Dzieci w krótkich, lecz wymownych scenkach zaprezentowały zasady, którymi należy się kierować podczas korzystania z Internetu, a także podkreśliły istotę rozważnego poruszania się w sieci.

 mgr Anna Szymczyk

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

NA PLAKAT "RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET"

Wśród nagrodzonych  znaleźli się:

Aleksandra Czyrwik kl. 5c – I miejsce;

Weronika Cholewa kl. 5b – I miejsce;

Gabriela Polasz kl. 5d – II miejsce;

Otylia Czyż kl. 5e – II miejsce;

Dominika Lucka kl. 4a – III miejsce;

Aleksandra Sośnierz kl. 6b – III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali:

Mikołaj Mroczka kl. 6c;

Amelia Skorupska kl. 6c;

Magdalena Cabała kl. 6c;

Martyna Nieborak kl. 6c;

Karolina Helbin kl. 4a;

Robert Woźniak kl. 6d.

GRATULUJEMY!!!

mgr Barbara Dej

mgr Danuta Ziemińska

 

 

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU”

I miejsce:    PATRYCJA PALKA (kl. 1g)

II miejsce:  EMILIA KOWALCZYK (kl. 3b)

III miejsce: MARTA NOWAK (kl. 3e)


Wyróżniania:

KAJA SOLARZ (KL. 1f)

JAGODA SZMIGIEL (kl. 3d)


GRATULUJEMY!!!

mgr Aleksandra Dziubek
mgr Magdalena Buchta