mail

programy i projekty

współpraca z zagranicą

www.edukator.org.pl

IMPREZY ARTYSTYCZNO - SPORTOWE (2008 - 2012)
organizowane przez mgr Barbarę Mańdok

IMPREZY SZKOLNE, AKCJE
(październik, listopad 2012)

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 Października obchodziliśmy w szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem pani Anety Węgiel przygotowali zabawne i wzruszające przedstawienie. Towarzyszył im niezawodny chór prowadzony przez panią Henrykę Pałus i wspomagany przez księdza Łukasza Stawarza, który grał na gitarze elektrycznej. Mogliśmy zobaczyć galerię „szkolnych ziółek”, wysłuchać pięknych wierszy i życzeń, które w imieniu uczniów przekazała przewodnicząca szkoły Weronika Nalewajka z klasy 6a. Uroczysta akademia stała się okazją do wręczenia wybranym nauczycielom Nagrody Dyrektora. Dziękujemy uczniom za miłe słowa, piękne kwiaty i uśmiechy. Wszystkim życzymy, by miła atmosfera i wzajemna życzliwość towarzyszyła nam do końca roku szkolnego.
ZDJĘCIA Z AKADEMII

opracowała: mgr Agnieszka Rychlińska

AKCJA POLA NADZIEI

W czwartek  11 X 2012 r. sadziliśmy cebulki żonkili w ramach akcji "Pola nadziei” zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski Klas Młodszych oraz Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci z Tychów.

Pola Nadziei to coroczna kampania, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów oraz szerzenie idei hospicyjnej w społeczeństwie. Akcja składa się z dwóch etapów: jesiennego sadzenia cebulek kwiatów oraz wiosennego, w trakcie którego zerwane żonkile wręczą się wszystkim, którzy wspomogą finansowo kwestujące hospicja.
Żonkil to symbol wiosny, odrodzenia, i tak - patrząc na rozkwitające żonkile - czują ludzie zdrowi. Bardzo chcemy, żeby dla osób chorych i ich rodzin był to symbol nadziei.

Pomysł Pól Nadziei przywędrował ze Szkocji, gdzie realizowany był przez fundację Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało je w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Działanie to ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Opiekun SUKM: mgr Beata Korejwo

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

24 października 2012 r. o godz. 17 : 00 w naszej szkole po raz kolejny odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIA I PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.
Do szkolnej społeczności przyjęto 123 uczniów.

Rangę wydarzenia podkreśliły symbole szkoły: sztandar i hymn.

Program artystyczny przygotowali uczniowie z klas Ic i IIIa. Wystąpił także zespół wokalny klas IV – VI. Gośćmi specjalnymi programu byli: król Alfabet, królowa Deklinacja oraz damy dworu.

By zasłużyć na miano prawdziwych uczniów pierwszoklasiści musieli wykonać kilka zadań. Włączyli się do wspólnego śpiewu, zaprezentowali recytacje. Najtrudniejszą próbą odwagi było picie soku cytrynowego przez klasowych śmiałków! Wszystkie zadania zostały zaliczone, więc pani dyrektor Krystyna Czubiak mogła przeprowadzić ceremonię Ślubowania oraz wielkim piórem pasować pierwszaków na prawdziwych uczniów.

Świadkami tego ważnego wydarzenia byli oczywiście rodzice pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyła także pani Grażyna Burek – Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Katowice. Zabierając głos złożyła  najmłodszym uczniom gratulacje i życzyła sukcesów w nauce.

Uczniom klas pierwszych życzymy powodzenia w nauce oraz dotrzymania obietnic zawartych w ŚLUBOWANIU. Wychowawcom i rodzicom życzymy
radości z postępów swych podopiecznych!

ZDJĘCIA Z IMPREZY

Opracowanie:
mgr Maria Rychlińska i mgr Bożena Webs

"ŚNIADANIE DAJE MOC”

Samorząd Uczniowski Klas Młodszych  przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pt. „Śniadanie daje moc” organizowanej z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Klasy młodsze naszej szkoły z wielkim zapałem zorganizowały w tym dniu wspólne kolorowe, smaczne i  zdrowe  śniadanie klasowe. Uczniowie  przygotowali zdrowy, smaczny i dekoracyjny posiłek. Niektórzy z pomocą rodziców upiekli chleb i bułeczki, a nawet własnoręcznie zrobili masło. W klasach pachniały pyszne pasty, sałatki. Kolorami kusiły owoce i warzywa. Dzieci częstowały się wzajemnie. Przyjemnie było razem spożyć śniadanie i nabrać mocy na cały dzień!

zdjęcia z akcji  (plik pdf)

Opracowała: mgr Beata Korejwo
opiekun SUKM
koordynator akcji na terenie szkoły